Capnova A/S

AktieselskabCVR 14353089Aarhus CAktiv

Capnova A/S er et aktieselskab i Aarhus C inden for anden finansiel formidling i.a.n., stiftet i 1990. Selskabet havde underskud i både 2024 og 2025, senest 296 t.kr. På samme adresse er der registreret 5 andre selskaber i databasen. 9 personer er registreret i selskabets ledelse og ejerkreds.

Følg
PDF-rapportSammenlign

Nøgletal · regnskabsår 2025

Bruttofortjeneste283 t.kr.−21,2 % vs. 2024
Årets resultat−296 t.kr.+77,6 % vs. 2024
Egenkapital2,1 mio. kr.−12,2 % vs. 2024
Ansatte2seneste måned fra CVR

Hvad har ændret sig

beregnet af registrerede tal og datoer

Regnskab: 2025 mod 2024

  • Bruttofortjenesten faldt 21 % (2024 → 2025), til 283 t.kr.
  • Underskuddet blev mindre: fra 1,3 mio. kr. til 296 t.kr. (2024 → 2025).
  • Egenkapitalen faldt 12 % (2024 → 2025), til 2,1 mio. kr.

Ledelse og ejere, seneste 24 måneder

  • Nye ejere registreret: All Time High ApS (24.01.2025), J. Søndergaard Invest ApS (24.01.2025) og MAHAMI Accounting ApS (24.01.2025) (+2).
  • Ikke længere registreret som ejer: Capnova Holding ApS (23.01.2025).

Registreringer, seneste 24 måneder

  • 18.02.2026: Flyttet til Universitetsbyen 76, 8000 Aarhus C
  • 23.01.2025: Fusion registreret i CVR
  • 01.01.2025: Branche ændret til Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)

Beregnet af de seneste to årsrapporter i rækkefølge og af registreringer i CVR. Et tal, der mangler i et af årene, giver ingen linje, og vi udleder ingen tal.

Regnskab

Regnskabsår 2020–2025 · beløb i t.kr.

Egenkapital og årets resultat

−10 mio. kr.0 kr.10 mio. kr.20 mio. kr.30 mio. kr.40 mio. kr.50 mio. kr.60 mio. kr.70 mio. kr.202020212022202320242025
EgenkapitalÅrets resultat
Regnskabstal for Capnova A/S
202020212022202320242025Ændring
Omsætning21.04549.782ikke oplystikke oplystikke oplystikke oplyst–
Bruttofortjeneste19.48448.01040.0729.431360283−21,2 %
Driftsresultat (EBIT)7.05635.62934.3598.565−91−68+25,1 %
Resultat før skat10.92237.56229.16212.633−1.300−296+77,2 %
Årets resultat9.51829.93922.11610.558−1.324−296+77,6 %
Aktiver i alt50.17692.85464.40853.0072.5562.177−14,8 %
Egenkapital40.13069.23752.94049.5992.4282.132−12,2 %
Gæld9.92623.61611.4683.40812845−65 %
Likvide beholdninger8.01311.96626.21126.1641.710760−55,6 %
Gns. antal ansatte––54110 %

Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen (XBRL). Tal for selskabet (ikke koncern); ændring er seneste år mod året før. “–” betyder, at tallet ikke er oplyst i årsrapporten. Omsætning er ikke oplyst for 2022, 2023, 2024, 2025: mindre selskaber må undlade den, og vi udleder den ikke af andre tal.

Hent regnskabstal som CSV · gratis med en konto, beløb i hele kroner

−10 mio. kr.0 kr.10 mio. kr.20 mio. kr.30 mio. kr.40 mio. kr.50 mio. kr.202020212022202320242025
BruttofortjenesteMedian, branchen (739 selskaber)

Signaler fra regnskabet

beregnet af tallene i 2025
  • Underskud i 2 år i træk

    Årets resultat har været negativt i 2024–2025.

    Hvordan er det beregnet?

    Årets resultat er negativt i de to eller flere seneste årsrapporter i træk.

Signalerne er regler på tallene i årsrapporterne. De er ikke en vurdering eller kreditvurdering af selskabet. Se Data og metode.

Årsrapporter

6 regnskabsår
Årsrapporter for Capnova A/S
RegnskabsårPeriodeOffentliggjortTal forDokumenter
202501.01.2025 – 31.12.202510.02.2026SelskabetPDF ikke oplystXBRL
202401.01.2024 – 31.12.202403.03.2025SelskabetPDFXBRL
202301.01.2023 – 31.12.202319.01.2024SelskabetPDFXBRL
202201.01.2022 – 31.12.202201.03.2023SelskabetPDFXBRL
202101.01.2021 – 31.12.202108.03.2022SelskabetPDFXBRL
202001.01.2020 – 31.12.202006.04.2021SelskabetPDFXBRL

Tallene fra alle årsrapporterne står på siden her. Selve dokumenterne (PDF og XBRL, den maskinlæsbare udgave) hentes med en Pro-konto: log ind eller opret en gratis konto, og vælg derefter Pro. XBRL er udgaven, som tallene på siden er læst fra.

Ansatte

månedlige tal fra CVR
0123409/2310/2311/2312/2301/2402/2403/2404/2405/2406/2407/2408/2409/2410/2411/2412/2401/2502/2503/2504/2505/2506/2507/2508/2509/2510/2511/2512/2501/2602/2603/2604/2605/2606/2607/2608/26
Ansatte

Placering i branchen

739 selskaber i databasen

Sammenligning med de øvrige selskaber i anden finansiel formidling i.a.n. ud fra seneste regnskabsår.

Bruttofortjeneste283 t.kr.Nr. 201 af 713
Bedre end 72 % af selskaberne i branchen
Egenkapital2,1 mio. kr.Nr. 544 af 739
Bedre end 26 % af selskaberne i branchen
Antal ansatte2Nr. 295 af 739
Bedre end 60 % af selskaberne i branchen

Medianen i branchen: bruttofortjeneste −23.925 kr., resultat 174 t.kr., egenkapital 10,2 mio. kr., 1 ansatte.

100 t.kr.2,8 mio.77,4 mio.2,2 mia.19,8 mia.Her
Fordeling af bruttofortjeneste for 270 selskaber i branchen (seneste regnskabsår, logaritmisk skala). Gul søjle: her ligger selskabet.

Sammenlignet med lignende selskaber

størrelse, alder og selskabsform
Placering blandt lignende selskaber
GruppeBruttofortjenesteEgenkapital
Selskaber med under 20 ansatte69.967 selskaber i sammenligningen
Nr. 58.038af 69.742
Bedre end 17 %
Nr. 23.501af 69.964
Bedre end 66 %
Samme branche og under 20 ansatte699 selskaber i sammenligningen
Nr. 186af 676
Bedre end 73 %
Nr. 522af 699
Bedre end 25 %
Selskaber, der er mindst 30 år gamle10.276 selskaber i sammenligningen
Nr. 8.983af 10.152
Bedre end 12 %
Nr. 7.789af 10.275
Bedre end 24 %
Alle selskaber af typen A/S18.025 selskaber i sammenligningen
Nr. 16.291af 17.786
Bedre end 8 %
Nr. 14.356af 18.024
Bedre end 20 %

Placeringen er beregnet blandt selskaber i databasen med et tal for seneste regnskabsår, og vises kun for grupper på mindst ti selskaber.

Sammenlign med branchen

Anden finansiel formidling i.a.n.
Bruttofortjeneste
  1. Capnova A/S283 t.kr.
  2. Kirkbi A/S60 mia. kr.
  3. William Demant Invest A/S22 mia. kr.
Årets resultat
  1. Capnova A/S−296 t.kr.
  2. Kirkbi A/S16,9 mia. kr.
  3. William Demant Invest A/S1,1 mia. kr.
Egenkapital
  1. Capnova A/S2,1 mio. kr.
  2. Kirkbi A/S151,9 mia. kr.
  3. William Demant Invest A/S31,6 mia. kr.
Ansatte
  1. Capnova A/S2
  2. Kirkbi A/S176
  3. William Demant Invest A/S14

Seneste regnskabsår pr. selskab. Vælg op til tre selskaber fra branchens største.

Ejere og koncern

fra Det Offentlige Ejerregister
Ejere
  • All Time High ApS20 %
  • J. Søndergaard Invest ApS20 %
  • MAHAMI Accounting ApS10 %
  • Stigel Holding ApS20 %
  • Ztrüw ApS20 %
Capnova A/S
Datterselskaber og ejerandele

Datterselskaber vises kun, hvis de findes i databasen.

Ledelse

6 aktive registreringer

Direktion

Direktion i Capnova A/S
NavnRolleTiltrådt
Lars Henning StigelAdm. direktør17.03.2022

Bestyrelse

Bestyrelse i Capnova A/S
NavnRolleTiltrådt
Jens Chresten Kolding SøndergaardBestyrelsesformand17.03.2022
Flemming Würtz AndersenBestyrelsesmedlem17.03.2022
Lars Henning StigelBestyrelsesmedlem17.03.2022
Ole Ostenfeldt MathiesenBestyrelsesmedlem17.03.2022
Martin Haahr MikkelsenBestyrelsesmedlem17.03.2022
Revisor
Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
Stiftere
Knud Erik Byrial Jakobsen, Theodor Benned Hansen, Søren Peter Weis Stranddorf
Tidligere ledelse (41)
Tidligere ledelse i Capnova A/S
NavnRolleTiltrådtFratrådt
Lars MoseholmDirektør06.04.199009.07.1991
Knud Erik Byrial JakobsenBestyrelsesformand06.04.199001.09.2000
Jørgen Kristian KjemsBestyrelsesmedlem06.04.199007.05.2001
Flemming BahnerAdm. direktør06.04.199030.09.2001
Theodor Benned HansenBestyrelsesmedlem06.04.199002.04.1998
Henrik Toft JensenBestyrelsesmedlem06.04.199022.05.2006
Henrik SandbechBestyrelsesmedlem06.04.199028.09.1992
Ole Winther ChristensenDirektør06.04.199024.08.1990
Søren Peter Weis StranddorfBestyrelsesmedlem06.04.199017.03.1995
Hans Peter JensenBestyrelsesmedlem01.06.199510.05.2000
Kristian EbbensgaardBestyrelsesmedlem01.04.199707.05.2001
Leif RasmussenBestyrelsesmedlem15.03.199908.09.1999
Knut ConradsenBestyrelsesmedlem10.05.200007.05.2001
Hans Bertil Gunnar ThelinBestyrelsesmedlem10.05.200026.04.2007
Jørgen DyhrfjeldBestyrelsesmedlem07.05.200118.11.2005
Bent KiemerBestyrelsesmedlem17.07.200111.05.2005
Leif RasmussenAdm. direktør01.09.200131.01.2002
Lars LadingBestyrelsesmedlem21.05.200312.05.2004
Søren IsaksenBestyrelsesformand21.05.200304.12.2008
Jon Wulff PetersenBestyrelsesmedlem12.05.200401.10.2005
Steen Lønberg JørgensenBestyrelsesmedlem11.05.200518.11.2005
Lisbeth Skovsgaard GrønbergBestyrelsesmedlem11.11.200526.04.2007
Niels Valentin HansenBestyrelsesmedlem18.11.200527.08.2008
Poul HolmBestyrelsesmedlem22.05.200601.10.2008
Henrik BindslevBestyrelsesmedlem26.04.200725.04.2014
Lars AndersenBestyrelsesmedlem08.05.200812.11.2009
Torben Ballegaard SørensenBestyrelsesformand04.12.200815.03.2018
Lars Nørby JohansenBestyrelsesmedlem04.12.200812.07.2010
Jesper HjulmandBestyrelsesmedlem04.12.200829.04.2013
Steen RiisgaardBestyrelsesmedlem12.07.201031.01.2014
Michael ChristiansenBestyrelsesmedlem22.10.201015.03.2018
Klaus StampeBestyrelsesmedlem31.01.201417.03.2022
Peter KjærBestyrelsesmedlem31.01.201414.03.2018
Lars Henning StigelDirektør31.01.201416.03.2022
Søren Elkjær FrandsenBestyrelsesmedlem31.01.201401.03.2017
Kim Ove OlsenDirektør28.02.201407.01.2019
Arie Dirk BoonBestyrelsesmedlem01.03.201717.03.2022
Jens StenbækBestyrelsesmedlem15.03.201807.01.2019
Michael HolmBestyrelsesmedlem15.03.201814.03.2019
Peter KjærBestyrelsesformand15.03.201817.03.2022
Jørgen LangBestyrelsesmedlem14.03.201917.03.2022

Tegningsregel: Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af tre medlemmer af bestyrelsen i forening.

Adresse og P-enheder

1 aktive produktionsenheder

Universitetsbyen 76
8000 Aarhus C

Aarhus Kommune · Postnummer 8000

Andre selskaber på adressen (5)

  • MultiBiopsy ApSFremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil
  • Heart2Heart ApSIT-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter
  • Endogen ApSForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik
  • Wenemea ApSForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik
  • EntoPrime ApSForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik
Produktionsenheder
P-enhedAdresseAnsatteP-nummer
CAPNOVA A/SUniversitetsbyen 76, 8000 Aarhus C21000727892

Formål

Selskabets formål er at virke til fremme for vækst og skabelse af arbejdspladser i hele Danmark med særligt fokus på styrkelse af innovations-, kommercialiserings- og udviklingsindsatsen omkring forsknings- og vidensinstitutioner. At skabe et stærkt og værdiskabende landsdækkende innovations- og udviklingsmiljø med fokus på erhvervsfremme. At investere risikovillig kapital i innovative iværksættere, stærke forretningsideer og virksomheder selvstændigt og på vegne af andre samt stille ekspertise og service til rådighed for virksomhederne med sigte på at fremme vækst og udvikling, så disse sikres en høj grad af succes. At udøve anden virksomhed, der har naturlig forbindelse med ovennævnte aktiviteter.

Ændringer år for år

145 registrerede hændelser
20262 ændringeradresse 1 · regnskab 1
  • Flyttet til Universitetsbyen 76, 8000 Aarhus C
  • Årsrapport for 2025 offentliggjort
20259 ændringerregnskab 1 · ejerskab 6 · fusion 1 · branche 1
  • Årsrapport for 2024 offentliggjort
  • MAHAMI Accounting ApS registreret som ejer (10 %)
  • Ztrüw ApS registreret som ejer (20 %)
  • Stigel Holding ApS registreret som ejer (20 %)
  • J. SØNDERGAARD INVEST ApS registreret som ejer (20 %)
  • All Time High ApS registreret som ejer (20 %)
  • Capnova Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Fusion registreret i CVR
  • Branche ændret til Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
20243 ændringeradresse 1 · kapital 1 · regnskab 1
  • Flyttet til Universitetsbyen 14, 8000 Aarhus C
  • Selskabskapital ændret fra 7.386.176 DKK til 400.000 DKK
  • Årsrapport for 2023 offentliggjort
20231 ændringregnskab 1
  • Årsrapport for 2022 offentliggjort
202218 ændringeradresse 1 · ledelse 11 · ejerskab 5 · regnskab 1
  • Flyttet til Karen Blixens Boulevard 7, 8220 Brabrand
  • Lars Henning Stigel tiltrådt som adm. direktør
  • Martin Haahr Mikkelsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Ole Ostenfeldt Mathiesen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jens Chresten Kolding Søndergaard tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Lars Henning Stigel tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flemming Würtz Andersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jørgen Lang fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Peter Kjær fratrådt som bestyrelsesformand
  • Arie Dirk Boon fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Klaus Stampe fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Capnova Holding ApS registreret som ejer (100 %)
  • AUFF Holding P/S er ikke længere registreret som ejer
  • JYSKE BANK A/S er ikke længere registreret som ejer
  • FINANSIEL STABILITET er ikke længere registreret som ejer
  • AL Sydbank A/S er ikke længere registreret som ejer
  • Lars Henning Stigel fratrådt som direktør
  • Årsrapport for 2021 offentliggjort
20211 ændringregnskab 1
  • Årsrapport for 2020 offentliggjort
20198 ændringerkapital 1 · ledelse 4 · ejerskab 3
  • Selskabskapital ændret fra 10.869.565 DKK til 7.386.176 DKK
  • Jørgen Lang tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Holm fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • CAPNOVA A/S er ikke længere registreret som ejer
  • Jens Stenbæk fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Kim Ove Olsen fratrådt som direktør
  • CAPNOVA A/S registreret som ejer (25 %)
  • FONDEN CAT, CENTER FOR AVANCERET TEKNOLOGI, FORSKNINGS- OG TEKNOLOGIPARK. er ikke længere registreret som ejer
20189 ændringerejerskab 3 · ledelse 6
  • AUFF Holding P/S registreret som ejer (50 %)
  • INCUBA INVEST A/S er ikke længere registreret som ejer
  • AUFF Holding P/S er ikke længere registreret som ejer
  • Michael Holm tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Peter Kjær tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Jens Stenbæk tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Christiansen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Torben Ballegaard Sørensen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Peter Kjær fratrådt som bestyrelsesmedlem
20174 ændringerejerskab 2 · ledelse 2
  • AUFF Holding P/S registreret som ejer (20 %)
  • AARHUS UNIVERSITETS FORSKNINGSFOND er ikke længere registreret som ejer
  • Arie Dirk Boon tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Søren Elkjær Frandsen fratrådt som bestyrelsesmedlem
201418 ændringerkapital 2 · ejerskab 6 · ledelse 7 · adresse 1 · fusion 1 · navn 1
  • Selskabskapital ændret fra 10.000.000 DKK til 10.869.565 DKK
  • INCUBA INVEST A/S registreret som ejer (15 %)
  • AARHUS UNIVERSITETS FORSKNINGSFOND registreret som ejer (20 %)
  • JYSKE BANK A/S registreret som ejer (25 %)
  • Henrik Bindslev fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Kim Ove Olsen tiltrådt som direktør
  • Flyttet til Åbogade 15, 8200 Aarhus N
  • Peter Kjær tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Søren Elkjær Frandsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars Henning Stigel tiltrådt som direktør
  • Klaus Stampe tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Steen Riisgaard fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Fusion registreret i CVR
  • Navn ændret fra CAT FORSKNINGS- OG TEKNOLOGIPARK A/S til CAPNOVA A/S
  • Selskabskapital ændret fra 5.000.000 DKK til 10.000.000 DKK
  • FINANSIEL STABILITET registreret som ejer (5 %)
  • FONDEN CAT, CENTER FOR AVANCERET TEKNOLOGI, FORSKNINGS- OG TEKNOLOGIPARK. registreret som ejer (25 %)
  • AL Sydbank A/S registreret som ejer (5 %)
20132 ændringerkapital 1 · ledelse 1
  • Selskabskapital ændret fra 1.866.000 DKK til 5.000.000 DKK
  • Jesper Hjulmand fratrådt som bestyrelsesmedlem
20104 ændringerkapital 1 · ledelse 3
  • Selskabskapital ændret fra 1.786.000 DKK til 1.866.000 DKK
  • Michael Christiansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Steen Riisgaard tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars Nørby Johansen fratrådt som bestyrelsesmedlem
20091 ændringledelse 1
  • Lars Andersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
20088 ændringerledelse 7 · branche 1
  • Lars Nørby Johansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jesper Hjulmand tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Torben Ballegaard Sørensen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Søren Isaksen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Poul Holm fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Niels Valentin Hansen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars Andersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Branche ændret til Ventureselskaber og kapitalfonde (643040)
20074 ændringerledelse 3 · branche 1
  • Henrik Bindslev tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lisbeth Skovsgaard Grønberg fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Hans Bertil Gunnar Thelin fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Branche ændret til Ventureselskaber (652325)
20062 ændringerledelse 2
  • Poul Holm tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Henrik Toft Jensen fratrådt som bestyrelsesmedlem
200510 ændringerkapital 2 · ledelse 7 · adresse 1
  • Selskabskapital ændret fra 2.850.000 DKK til 1.786.000 DKK
  • Niels Valentin Hansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Steen Lønberg Jørgensen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jørgen Dyhrfjeld fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Selskabskapital ændret fra 2.130.000 DKK til 2.850.000 DKK
  • Lisbeth Skovsgaard Grønberg tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jon Wulff Petersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Steen Lønberg Jørgensen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Bent Kiemer fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flyttet til Universitetsparken 7, Himmelev, 4000 Roskilde
20042 ændringerledelse 2
  • Jon Wulff Petersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars Lading fratrådt som bestyrelsesmedlem
20033 ændringerkapital 1 · ledelse 2
  • Selskabskapital ændret fra 1.330.000 DKK til 2.130.000 DKK
  • Søren Isaksen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Lars Lading tiltrådt som bestyrelsesmedlem
20023 ændringerkapital 1 · fusion 1 · ledelse 1
  • Selskabskapital ændret fra 1.000.000 DKK til 1.330.000 DKK
  • Fusion registreret i CVR
  • Leif Rasmussen fratrådt som adm. direktør
20019 ændringerledelse 7 · kapital 1 · branche 1
  • Flemming Bahner fratrådt som adm. direktør
  • Leif Rasmussen tiltrådt som adm. direktør
  • Bent Kiemer tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Selskabskapital ændret fra 500.000 DKK til 1.000.000 DKK
  • Jørgen Dyhrfjeld tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Knut Conradsen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Kristian Ebbensgaard fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jørgen Kristian Kjems fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Branche ændret til Forskning og udvikling inden for naturvidenskab og teknik (731000)
20004 ændringerledelse 4
  • Knud Erik Byrial Jakobsen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Knut Conradsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Hans Bertil Gunnar Thelin tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Hans Peter Jensen fratrådt som bestyrelsesmedlem
19992 ændringerledelse 2
  • Leif Rasmussen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Leif Rasmussen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
19981 ændringledelse 1
  • Theodor Benned Hansen fratrådt som bestyrelsesmedlem
19971 ændringledelse 1
  • Kristian Ebbensgaard tiltrådt som bestyrelsesmedlem
19961 ændringkapital 1
  • Selskabskapital ændret fra 300.000 DKK til 500.000 DKK
19952 ændringerledelse 2
  • Hans Peter Jensen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Søren Peter Weis Stranddorf fratrådt som bestyrelsesmedlem
19921 ændringledelse 1
  • Henrik Sandbech fratrådt som bestyrelsesmedlem
19911 ændringledelse 1
  • Lars Moseholm fratrådt som direktør
199011 ændringerledelse 10 · stiftet 1
  • Ole Winther Christensen fratrådt som direktør
  • Registreret som CAT FORSKNINGS- OG TEKNOLOGIPARK A/S
  • Knud Erik Byrial Jakobsen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Søren Peter Weis Stranddorf tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Ole Winther Christensen tiltrådt som direktør
  • Henrik Sandbech tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Henrik Toft Jensen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Theodor Benned Hansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flemming Bahner tiltrådt som adm. direktør
  • Jørgen Kristian Kjems tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars Moseholm tiltrådt som direktør

Relaterede selskaber

Samme personer i ledelsen

Kilde og opdatering

Oplysningerne stammer fra Det Centrale Virksomhedsregister (Erhvervsstyrelsen) og fra årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen. Senest synkroniseret 24.10.2026.

Se i CVRRet oplysninger