Jesper Tullin

29 aktive roller i 25 selskaber158 tidligere selskaberregistreret i CVR siden 1988

Jesper Tullin har 29 aktive roller i 25 selskaber ifølge CVR. Heraf er 1 med i databasen, herunder K/S Frenchgate. Alle selskaberne har adresse i København Kommune. Den ældste registrering i databasen er fra 1991.

Følg
Aktive roller i databasen1
Selskaber i databasen4selskaber vi har regnskab og ledelse for
Ansatte i disse selskaber3hvert selskab tælles én gang

Karriereoverblik

beregnet ud fra CVR-registreringerne
Registreret siden198837 år i CVR
Aktive roller2913 direktion · 7 ejer · 6 bestyrelse
Aktive selskaber25forskellige CVR-numre
Tidligere selskaber158alle roller ophørt
Første registrerede ledelsesrolle
Direktør i Hellerup & City Boligkontor ApS, fra 29.12.1988
Længst registrerede rolle
Ejer i Bækgården Holding ApS, 28 år og stadig aktiv

Nye roller det seneste år

  • Newcastle-under-lyme Komplementar ApSDirektør
  • K/S Newcastle-under-lymeBestyrelsesmedlem

Fratrådt det seneste år

  • I/S SmedetoftenBestyrelsesformand
  • Investeringsselskabet af 11/12-1997 ApSDirektør
  • Smedetoften 8-10 A/SDirektør
  • Smedetoften 8-10 A/SBestyrelsesmedlem

Roller påbegyndt pr. år

Aktive roller efter type

  1. Direktion13
  2. Ejer7
  3. Bestyrelse6
  4. Fuldt ansvarlig deltager2
  5. Stifter1

Tal og datoer er som registreret i CVR. Roller uden registreret startdato indgår kun i antallene, ikke i varighed og tidslinje.

Aktive roller

1 registreringer

Roller i de selskaber, der findes i databasen. Alle roller i CVR står i karriereoverblikket.

Aktive roller for Jesper Tullin
SelskabRolleTiltrådtBrancheBruttofortjeneste seneste årResultat seneste år
K/S FrenchgateBestyrelsesmedlem26.01.2023Administration af fast ejendom på kontraktbasis–−122 t.kr.

Rolle vises som registreret i CVR. Regnskabstal er fra selskabets seneste indberettede årsrapport.

Tidligere roller

6 registreringer
Vis tidligere roller (6)
Tidligere roller for Jesper Tullin
SelskabRolleTiltrådtFratrådt
Habro Fund Management a/sLeder11.04.201431.05.2021
Habro Fund Management a/sBestyrelsesformand18.03.200931.05.2021
K/S FrenchgateBestyrelsesmedlem26.01.201729.01.2020
Heimstaden Denmark A/SBestyrelsesformand01.11.201306.11.2017
K/S FrenchgateBestyrelsesmedlem23.11.200119.03.2002
Knowhow Data A/SDirektør16.10.199128.02.1992

Karriere

Nøgletal på tværs

4 selskaber med regnskab
Højeste resultat
9,1 mio. kr.Heimstaden Denmark A/S · 2023
Højeste egenkapital
73,4 mio. kr.Heimstaden Denmark A/S · 2025
Længste registrering
12 årHabro Fund Management a/s · siden 18.03.2009

Netværk

Personer, der er registreret i mindst ét af de samme selskaber.

ESErnest SchusterCRCecilie RustJNJonas Nyegaard OlesenAGArne Gerlyng-HansenJMJan Mølholm HansenMNMichael NielsenFFFlemming Fausing Brok…ANAxel Nørskov LaursenLELars Erik ClausenASArne Sloth JensenAGAxel Gustav LercheEKEgon Kjær JensenJT
Personer registreret i de samme selskaber. Tykkere streg = flere fælles selskaber. Mørkeblå har egen profilside.
Personer med fælles selskaber med Jesper Tullin
NavnFælles selskab(er)
Ernest Schuster2 · Heimstaden Denmark A/S
Cecilie Rust1 · Heimstaden Denmark A/S
Jonas Nyegaard Olesen1 · Heimstaden Denmark A/S
Arne Gerlyng-Hansen1 · Habro Fund Management a/s
Jan Mølholm Hansen1 · Habro Fund Management a/s
Michael Nielsen1 · Habro Fund Management a/s
Flemming Fausing Brokmose1 · Habro Fund Management a/s
Axel Nørskov Laursen1 · Habro Fund Management a/s
Lars Erik Clausen1 · K/S Frenchgate
Arne Sloth Jensen1 · K/S Frenchgate
Axel Gustav Lerche1 · K/S Frenchgate
Egon Kjær Jensen1 · K/S Frenchgate
Preben Andersen1 · Knowhow Data A/S
Susanne Møller Duhn1 · Heimstaden Denmark A/S
Michael Rindom Krogsgaard1 · K/S Frenchgate

Kilde og opdatering

Oplysningerne stammer fra Det Centrale Virksomhedsregister (Erhvervsstyrelsen). Roller og datoer vises som registreret i CVR; regnskabstal stammer fra selskabernes årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.

Se i CVRAnmod om rettelse eller fjernelse