Jens Sehested Krogh

9 aktive roller i 7 selskaber24 tidligere selskaberregistreret i CVR siden 1987

Jens Sehested Krogh har 9 aktive roller i 7 selskaber ifølge CVR. Heraf er 1 med i databasen, herunder Nordic Aviation Systems ApS. 2 af selskaberne har adresse i Kolding Kommune. Den ældste registrering i databasen er fra 2011.

Følg
Aktive roller i databasen3
Selskaber i databasen6selskaber vi har regnskab og ledelse for
Ansatte i disse selskaber3hvert selskab tælles én gang

Karriereoverblik

beregnet ud fra CVR-registreringerne
Registreret siden198739 år i CVR
Aktive roller95 ejer · 2 stifter · 1 direktion
Aktive selskaber7forskellige CVR-numre
Tidligere selskaber24alle roller ophørt
Første registrerede ledelsesrolle
Bestyrelsesmedlem i Byggeriget Anlæg A/S, fra 30.06.1987
Længst registrerede rolle
Stifter i Byggeriget Anlæg A/S, 39 år og stadig aktiv

Nye roller det seneste år

  • Nordic Aviation Systems ApSEjer
  • Nordic Aviation Systems ApSStifter
  • Nordic Aviation Systems ApSDirektør
  • Nordic Aviation Systems ApSEjer

Fratrådt det seneste år

  • Nordic Aviation Systems ApSEjer
  • Valueneering Holding ApSStifter
  • Valueneering Holding ApSEjer
  • DRK Shanghai Invest ApSEjer
  • DRK Shanghai Invest ApSStifter

Roller påbegyndt pr. år

Aktive roller efter type

  1. Ejer5
  2. Stifter2
  3. Direktion1
  4. Fuldt ansvarlig deltager1

Tal og datoer er som registreret i CVR. Roller uden registreret startdato indgår kun i antallene, ikke i varighed og tidslinje.

Aktive roller

3 registreringer

Roller i de selskaber, der findes i databasen. Alle roller i CVR står i karriereoverblikket.

Aktive roller for Jens Sehested Krogh
SelskabRolleTiltrådtBrancheBruttofortjeneste seneste årResultat seneste år
Nordic Aviation Systems ApSDirektør04.11.2025Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik––
Nordic Aviation Systems ApSStifter04.11.2025Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik––
Nordic Aviation Systems ApSEjer24.04.2026Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik––

Rolle vises som registreret i CVR. Regnskabstal er fra selskabets seneste indberettede årsrapport.

Tidligere roller

6 registreringer
Vis tidligere roller (6)
Tidligere roller for Jens Sehested Krogh
SelskabRolleTiltrådtFratrådt
Nordic Aviation Systems ApSEjer04.11.202523.04.2026
Fire Eater A/SBestyrelsesmedlem14.09.201704.03.2019
Roll-o-matic A/SBestyrelsesmedlem07.02.201429.11.2018
Remien Holding ApSBestyrelsesmedlem08.03.201304.05.2017
Aller Aqua A/SBestyrelsesmedlem25.09.201329.09.2014
Eagleburgmann Ke A/SAdm. direktør01.01.201130.04.2012

Karriere

Nøgletal på tværs

5 selskaber med regnskab
Højeste resultat
29,9 mio. kr.Eagleburgmann Ke A/S · 2021
Højeste egenkapital
132 mio. kr.Eagleburgmann Ke A/S · 2020
Længste registrering
4 årRoll-o-matic A/S · siden 07.02.2014

Netværk

Personer, der er registreret i mindst ét af de samme selskaber.

THThomas Hougaard BondePBPreben Bang HenriksenKBKurt Bering SørensenÅTÅge Tang-AndersenCMChristian Møller Chri…JLJørgen LægaardCYCarsten Yde HemmeJØJohnny ØlandSUSøren UlstrupKMKristoffer Møller Ped…MRMonica ReibHEHans Erik ByllingJS
Personer registreret i de samme selskaber. Tykkere streg = flere fælles selskaber. Mørkeblå har egen profilside.
Personer med fælles selskaber med Jens Sehested Krogh
NavnFælles selskab(er)
Thomas Hougaard Bonde2 · Fire Eater A/S
Preben Bang Henriksen1 · Roll-o-matic A/S
Kurt Bering Sørensen1 · Fire Eater A/S
Åge Tang-Andersen1 · Remien Holding ApS
Christian Møller Christensen1 · Roll-o-matic A/S
Jørgen Lægaard1 · Remien Holding ApS
Carsten Yde Hemme1 · Fire Eater A/S
Johnny Øland1 · Fire Eater A/S
Søren Ulstrup1 · Roll-o-matic A/S
Kristoffer Møller Pedersen1 · Roll-o-matic A/S
Monica Reib1 · Aller Aqua A/S
Hans Erik Bylling1 · Aller Aqua A/S
Brian Stage1 · Roll-o-matic A/S
Carsten Gørtz Petersen1 · Remien Holding ApS
Peter Arndrup Poulsen1 · Fire Eater A/S

Kilde og opdatering

Oplysningerne stammer fra Det Centrale Virksomhedsregister (Erhvervsstyrelsen). Roller og datoer vises som registreret i CVR; regnskabstal stammer fra selskabernes årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen.

Se i CVRAnmod om rettelse eller fjernelse