ERIK arkitekter A/S

AktieselskabCVR 26656214ViborgAktiv

ERIK arkitekter A/S er et aktieselskab i Viborg inden for arkitektaktiviteter, stiftet i 2002. Årets resultat steg 122 % fra 2024 til 2025 og endte på 13,1 mio. kr. Målt på bruttofortjeneste er det nr. 8 af 604 selskaber i branchen i databasen. Driften er fordelt på 5 produktionsenheder i 5 byer.

Følg
PDF-rapportSammenlign

Nøgletal · regnskabsår 2025

Omsætning205,7 mio. kr.+18,3 % vs. 2024
Årets resultat13,1 mio. kr.+121,9 % vs. 2024
Egenkapital30,8 mio. kr.+34,6 % vs. 2024
Ansatte175seneste måned fra CVR

Hvad har ændret sig

beregnet af registrerede tal og datoer

Regnskab: 2025 mod 2024

  • Bruttofortjenesten steg 4 % (2024 → 2025), til 124,8 mio. kr.
  • Omsætningen steg 18 % (2024 → 2025), til 205,7 mio. kr.
  • Årets resultat steg 122 % (2024 → 2025), til 13,1 mio. kr.
  • Egenkapitalen steg 35 % (2024 → 2025), til 30,8 mio. kr.

Ansatte

  • 21 flere ansatte end for et år siden: 175 (07/2026) mod 154 (07/2025).

Ledelse og ejere, seneste 24 måneder

  • Nye i ledelsen: Michael Nielsen (bestyrelsesformand, 09.04.2025), Katrine Louise Juul Nielsen (bestyrelsesmedlem, 09.04.2025) og Morten Ørsager Hansen (bestyrelsesmedlem, 09.04.2025) (+3).
  • Fratrådt: Søren Welling Aagaard (bestyrelsesmedlem, 28.02.2025), Gitte Kjølby (bestyrelsesmedlem, 08.05.2026) og Michael Nielsen (bestyrelsesmedlem, 08.04.2025) (+2).
  • Ikke længere registreret som ejer: Juresa Holding ApS (01.10.2025).

Registreringer, seneste 24 måneder

  • 01.01.2025: Branche ændret til Arkitektaktiviteter (711100)

Beregnet af de seneste to årsrapporter i rækkefølge og af registreringer i CVR. Et tal, der mangler i et af årene, giver ingen linje, og vi udleder ingen tal.

Regnskab

Regnskabsår 2020–2025 · beløb i t.kr.

Egenkapital og årets resultat

0 kr.5 mio. kr.10 mio. kr.15 mio. kr.20 mio. kr.25 mio. kr.30 mio. kr.202020212022202320242025
EgenkapitalÅrets resultat
Regnskabstal for ERIK arkitekter A/S
202020212022202320242025Ændring
Omsætning129.555143.678156.878192.168173.834205.722+18,3 %
Bruttofortjeneste89.85094.92299.368121.612119.752124.812+4,2 %
Driftsresultat (EBIT)11.7263.8067.4638.3667.47016.769+124,5 %
Resultat før skat11.6413.5697.2468.3787.62716.800+120,3 %
Årets resultat8.6422.6235.5796.4615.90513.102+121,9 %
Aktiver i alt88.75681.52887.55393.07373.69195.963+30,2 %
Egenkapital26.01824.58125.97920.06022.85130.753+34,6 %
Gæld40.92536.49440.54752.22430.39745.854+50,8 %
Likvide beholdninger15.5258.19813.89418.48422.84134.648+51,7 %
Gns. antal ansatte128146148161158149−5,7 %

Kilde: årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen (XBRL). Tal for selskabet (ikke koncern); ændring er seneste år mod året før. “–” betyder, at tallet ikke er oplyst i årsrapporten.

Hent regnskabstal som CSV · gratis med en konto, beløb i hele kroner

0 kr.20 mio. kr.40 mio. kr.60 mio. kr.80 mio. kr.100 mio. kr.120 mio. kr.202020212022202320242025
BruttofortjenesteMedian, branchen (604 selskaber)

Signaler fra regnskabet

beregnet af tallene i 2025
  • Overskud i fem år i træk

    Årets resultat har været positivt i 2021–2025.

    Hvordan er det beregnet?

    Årets resultat er positivt i de fem seneste årsrapporter i træk.

Signalerne er regler på tallene i årsrapporterne. De er ikke en vurdering eller kreditvurdering af selskabet. Se Data og metode.

Årsrapporter

6 regnskabsår
Årsrapporter for ERIK arkitekter A/S
RegnskabsårPeriodeOffentliggjortTal forDokumenter
202501.01.2025 – 31.12.202511.05.2026SelskabetPDF ikke oplystXBRL
202401.01.2024 – 31.12.202409.04.2025SelskabetPDFXBRL
202301.01.2023 – 31.12.202315.05.2024SelskabetPDFXBRL
202201.01.2022 – 31.12.202211.07.2023SelskabetPDFXBRL
202101.01.2021 – 31.12.202124.05.2022SelskabetPDFXBRL
202001.01.2020 – 31.12.202022.03.2021SelskabetPDFXBRL

Tallene fra alle årsrapporterne står på siden her. Selve dokumenterne (PDF og XBRL, den maskinlæsbare udgave) hentes med en Pro-konto: log ind eller opret en gratis konto, og vælg derefter Pro. XBRL er udgaven, som tallene på siden er læst fra.

Ansatte

månedlige tal fra CVR
02040608010012014016018008/2309/2310/2311/2312/2301/2402/2403/2404/2405/2406/2407/2408/2409/2410/2411/2412/2401/2502/2503/2504/2505/2506/2507/2508/2509/2510/2511/2512/2501/2602/2603/2604/2605/2606/2607/26
Ansatte

Placering i branchen

604 selskaber i databasen

Sammenligning med de øvrige selskaber i arkitektaktiviteter ud fra seneste regnskabsår.

Bruttofortjeneste124,8 mio. kr.Nr. 8 af 604
Bedre end 99 % af selskaberne i branchen
Egenkapital30,8 mio. kr.Nr. 11 af 604
Bedre end 98 % af selskaberne i branchen
Antal ansatte175Nr. 7 af 604
Bedre end 99 % af selskaberne i branchen

Medianen i branchen: bruttofortjeneste 2,4 mio. kr., resultat 219 t.kr., egenkapital 992 t.kr., 3 ansatte.

100 t.kr.764 t.kr.5,8 mio.44,5 mio.172,6 mio.Her
Fordeling af bruttofortjeneste for 586 selskaber i branchen (seneste regnskabsår, logaritmisk skala). Gul søjle: her ligger selskabet.

Sammenlignet med lignende selskaber

størrelse, alder og selskabsform
Placering blandt lignende selskaber
GruppeBruttofortjenesteEgenkapital
Selskaber med 50–199 ansatte4.467 selskaber i sammenligningen
Nr. 433af 4.412
Bedre end 90 %
Nr. 1.713af 4.466
Bedre end 62 %
Samme branche og 50–199 ansatte25 selskaber i sammenligningen
Nr. 4af 25
Bedre end 88 %
Nr. 4af 25
Bedre end 88 %
Selskaber, der er mellem 15 og 29 år gamle24.910 selskaber i sammenligningen
Nr. 565af 24.791
Bedre end 98 %
Nr. 3.328af 24.909
Bedre end 87 %
Alle selskaber af typen A/S18.025 selskaber i sammenligningen
Nr. 1.265af 17.786
Bedre end 93 %
Nr. 4.840af 18.024
Bedre end 73 %

Placeringen er beregnet blandt selskaber i databasen med et tal for seneste regnskabsår, og vises kun for grupper på mindst ti selskaber.

Sammenlign med branchen

Arkitektaktiviteter
Bruttofortjeneste
  1. ERIK arkitekter A/S124,8 mio. kr.
  2. Arkitema K/S339,8 mio. kr.
  3. Bjarke Ingels Group A/S325,7 mio. kr.
Årets resultat
  1. ERIK arkitekter A/S13,1 mio. kr.
  2. Arkitema K/S−1,3 mio. kr.
  3. Bjarke Ingels Group A/S89,1 mio. kr.
Egenkapital
  1. ERIK arkitekter A/S30,8 mio. kr.
  2. Arkitema K/S45,9 mio. kr.
  3. Bjarke Ingels Group A/S514,2 mio. kr.
Ansatte
  1. ERIK arkitekter A/S175
  2. Arkitema K/S347
  3. Bjarke Ingels Group A/S312

Seneste regnskabsår pr. selskab. Vælg op til tre selskaber fra branchens største.

Ejere og koncern

fra Det Offentlige Ejerregister
Ejere
  • Morten Ørsager Holding ApS10 %
  • Warmdahl Holding ApS25 %
  • Jesper Herly Holding ApS10 %
  • Gitte Frederiksen Kjølby Holding ApS10 %
  • Lone Brøndum Holding ApS10 %
  • M. Nielsen Holding, Aalborg ApS10 %
ERIK arkitekter A/S

Ledelse

8 aktive registreringer

Direktion

Direktion i ERIK arkitekter A/S
NavnRolleTiltrådt
Jesper Herly LaursenDirektør04.10.2021
Bitten Munk WarmdahlDirektør14.01.2022

Bestyrelse

Bestyrelse i ERIK arkitekter A/S
NavnRolleTiltrådt
Lotte Kirkegaard JensenBestyrelsesmedlem01.01.2024
Michael NielsenBestyrelsesformand09.04.2025
Katrine Louise Juul NielsenBestyrelsesmedlem09.04.2025
Morten Ørsager HansenBestyrelsesmedlem09.04.2025
Emma Cecilia Linnéa SönnerBestyrelsesmedlem03.02.2026
Andreas Krogh KristensenBestyrelsesmedlem08.05.2026
Stiftere
A/S Fællestegnestuen. Viborg, Kpf Holding A/S
Tidligere ledelse (35)
Tidligere ledelse i ERIK arkitekter A/S
NavnRolleTiltrådtFratrådt
Peter Würtzen KjelgaardBestyrelsesmedlem12.06.200227.01.2010
Lars RoholtBestyrelsesformand12.06.200217.05.2018
Thomas Nygaard Bech PedersenDirektør12.06.200205.04.2006
Lars-Ole EiflerBestyrelsesmedlem12.06.200214.09.2004
Flemming NauntofteBestyrelsesmedlem12.06.200218.06.2015
Flemming NauntofteDirektør12.06.200205.04.2006
Torben Grøndal SkjødtBestyrelsesmedlem12.06.200207.04.2009
Mogens Brandt PoulsenBestyrelsesmedlem12.06.200230.06.2006
Michael Reventlow-MourierBestyrelsesmedlem05.04.200620.05.2009
Michael Reventlow-MourierAdm. direktør05.04.200611.08.2016
Jan KroghBestyrelsesmedlem20.05.200918.06.2015
Claus ChristensenNæstformand23.10.200916.05.2018
Zoran JuresaBestyrelsesmedlem27.01.201018.06.2015
Thomas Nygaard Bech PedersenBestyrelsesmedlem15.06.201218.06.2015
Henning PedersenBestyrelsesmedlem15.06.201218.06.2015
Harry Christopher RiekehrBestyrelsesmedlem15.06.201207.02.2017
Marcelle Barbara MeierBestyrelsesmedlem02.01.201418.06.2015
Sine Juul PraastrupBestyrelsesmedlem02.01.201411.08.2016
Lars Perch NielsenBestyrelsesmedlem18.06.201523.05.2019
Sine Juul PraastrupDirektør11.08.201614.01.2022
Bitten Munk WarmdahlBestyrelsesmedlem05.09.201618.03.2020
Thomas Nygaard Bech PedersenBestyrelsesmedlem07.02.201727.09.2024
Claus ChristensenBestyrelsesformand17.05.201818.05.2022
Morten StillingBestyrelsesmedlem17.05.201818.01.2022
Bo JeppesenBestyrelsesmedlem18.03.202031.10.2023
Jonas Ernst SøndergaardBestyrelsesmedlem02.08.202131.03.2022
Lone Brøndum SchaldemoseBestyrelsesmedlem02.08.202110.11.2023
Søren Welling AagaardBestyrelsesmedlem01.04.202228.02.2025
Henning PedersenBestyrelsesmedlem18.05.202228.08.2023
Morten Ørsager HansenBestyrelsesmedlem18.05.202226.09.2024
Henning PedersenBestyrelsesformand29.08.202327.09.2024
Gitte KjølbyBestyrelsesmedlem27.09.202408.05.2026
Michael NielsenBestyrelsesmedlem27.09.202408.04.2025
Morten Ørsager HansenBestyrelsesformand27.09.202408.04.2025
Mikkel StillingBestyrelsesmedlem01.03.202531.12.2025

Tegningsregel: Selskabet tegnes af den samlede direktion, af en direktør og bestyrelsesformanden i forening eller af den samlede bestyrelse.

Adresse og P-enheder

5 aktive produktionsenheder
Produktionsenheder
P-enhedAdresseAnsatteP-nummer
ERIK arkitekter A/SFlæsketorvet 75, 1711 København V601023672665
Erik arkitekter A/SMindet 2, 2. sal, 8000 Aarhus C381019923998
ERIK arkitekter A/SSparregade 2A, 8800 Viborg361009165653
ERIK arkitekter A/SSkibbrogade 3, st, 9000 Aalborg121019924021
Erik Arkitekter A/SMøllekajen 7, 3. tv, 5000 Odense C81026377559

Formål

Selskabets formål er at drive arkitektvirksomhed, herunder projektering og rådgivning.

Ændringer år for år

176 registrerede hændelser
20264 ændringerregnskab 1 · ledelse 3
  • Årsrapport for 2025 offentliggjort
  • Andreas Krogh Kristensen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Gitte Kjølby fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Emma Cecilia Linnéa Sönner tiltrådt som bestyrelsesmedlem
202511 ændringerledelse 8 · ejerskab 1 · regnskab 1 · branche 1
  • Mikkel Stilling fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • JURESA HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Michael Nielsen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Morten Ørsager Hansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Katrine Louise Juul Nielsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Årsrapport for 2024 offentliggjort
  • Michael Nielsen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Morten Ørsager Hansen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Mikkel Stilling tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Søren Welling Aagaard fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Branche ændret til Arkitektaktiviteter (711100)
202416 ændringerledelse 7 · ejerskab 8 · regnskab 1
  • Gitte Kjølby tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Nielsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Morten Ørsager Hansen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Henning Pedersen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • GITTE FREDERIKSEN KJØLBY HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • M. Nielsen Holding, Aalborg ApS registreret som ejer (10 %)
  • Lone Brøndum Holding ApS registreret som ejer (10 %)
  • A 1 TEGNESTUEN ApS er ikke længere registreret som ejer
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Morten Ørsager Hansen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • M. Nielsen Holding, Aalborg ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Lone Brøndum Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • GITTE FREDERIKSEN KJØLBY HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Årsrapport for 2023 offentliggjort
  • Lotte Kirkegaard Jensen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
202319 ændringerledelse 4 · ejerskab 14 · regnskab 1
  • Lone Brøndum Schaldemose fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • A 1 TEGNESTUEN ApS registreret som ejer (10 %)
  • Jesper Herly Holding ApS registreret som ejer (10 %)
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS registreret som ejer (5 %)
  • JURESA HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • M. Nielsen Holding, Aalborg ApS registreret som ejer (5 %)
  • Lone Brøndum Holding ApS registreret som ejer (5 %)
  • GITTE FREDERIKSEN KJØLBY HOLDING ApS registreret som ejer (5 %)
  • Jesper Herly Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • A 1 TEGNESTUEN ApS er ikke længere registreret som ejer
  • JURESA HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Bo Jeppesen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • WARMDAHL HOLDING ApS registreret som ejer (25 %)
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • WARMDAHL HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Henning Pedersen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Henning Pedersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Årsrapport for 2022 offentliggjort
202215 ændringerkapital 1 · ejerskab 5 · regnskab 1 · ledelse 8
  • Selskabskapital ændret fra 3.002.000 DKK til 2.408.000 DKK
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS registreret som ejer (25 %)
  • ERIK arkitekter A/S er ikke længere registreret som ejer
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Årsrapport for 2021 offentliggjort
  • Morten Ørsager Hansen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Henning Pedersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Claus Christensen fratrådt som bestyrelsesformand
  • Søren Welling Aagaard tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jonas Ernst Søndergaard fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Morten Stilling fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Bitten Munk Warmdahl tiltrådt som direktør
  • Sine Juul Praastrup fratrådt som direktør
  • ERIK arkitekter A/S registreret som ejer (15 %)
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
20214 ændringerledelse 3 · regnskab 1
  • Jesper Herly Laursen tiltrådt som direktør
  • Jonas Ernst Søndergaard tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lone Brøndum Schaldemose tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Årsrapport for 2020 offentliggjort
20204 ændringerejerskab 2 · ledelse 2
  • Morten Ørsager Holding ApS registreret som ejer (10 %)
  • SiNa Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Bo Jeppesen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Bitten Munk Warmdahl fratrådt som bestyrelsesmedlem
201924 ændringerejerskab 22 · ledelse 1 · kapital 1
  • Jesper Herly Holding ApS registreret som ejer (10 %)
  • Jesper Herly Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Lars Perch Nielsen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jesper Herly Holding ApS registreret som ejer (5 %)
  • A 1 TEGNESTUEN ApS registreret som ejer (10 %)
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS registreret som ejer (20 %)
  • WARMDAHL HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • JURESA HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS registreret som ejer (10 %)
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • SiNa Holding ApS registreret som ejer (10 %)
  • Morten Ørsager Holding ApS er ikke længere registreret som ejer
  • ARKITEKT M.A.A. TRINE NEBLE ApS er ikke længere registreret som ejer
  • WARMDAHL HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • A 1 TEGNESTUEN ApS er ikke længere registreret som ejer
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS er ikke længere registreret som ejer
  • JURESA HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Selskabskapital ændret fra 3.000.000 DKK til 3.002.000 DKK
  • WARMDAHL HOLDING ApS registreret som ejer (20 %)
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • WARMDAHL HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
20187 ændringerfusion 1 · ledelse 4 · navn 1 · ejerskab 1
  • Fusion registreret i CVR
  • Morten Stilling tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Claus Christensen tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Lars Roholt fratrådt som bestyrelsesformand
  • Claus Christensen fratrådt som næstformand
  • Navn ændret fra KPF ARKITEKTER A/S til ERIK arkitekter A/S
  • JETTE LIND JOHANSEN OG BO JEPPESENHOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
201714 ændringerejerskab 11 · fusion 1 · ledelse 2
  • Morten Ørsager Holding ApS registreret som ejer (5 %)
  • Fusion registreret i CVR
  • A 1 TEGNESTUEN ApS registreret som ejer (15 %)
  • WARMDAHL HOLDING ApS registreret som ejer (15 %)
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS registreret som ejer (15 %)
  • SINE JUUL PRAASTRUP HOLDING ApS registreret som ejer (15 %)
  • JURESA HOLDING ApS registreret som ejer (15 %)
  • Bitten Munk Warmdahl er ikke længere registreret som ejer
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS er ikke længere registreret som ejer
  • A 1 TEGNESTUEN ApS er ikke længere registreret som ejer
  • TH Holding 1. januar 81 ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Krogh Group, Aalborg ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Harry Christopher Riekehr fratrådt som bestyrelsesmedlem
201612 ændringerkapital 3 · ejerskab 5 · ledelse 4
  • Selskabskapital ændret fra 2.925.000 DKK til 3.000.000 DKK
  • REVENTLOW-MOURIER HOLDING ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Bitten Munk Warmdahl tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Sine Juul Praastrup tiltrådt som direktør
  • Sine Juul Praastrup fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Reventlow-Mourier fratrådt som adm. direktør
  • Bitten Munk Warmdahl registreret som ejer (5 %)
  • TH Holding 1. januar 81 ApS registreret som ejer (5 %)
  • Selskabskapital ændret fra 2.850.000 DKK til 2.925.000 DKK
  • ARKITEKT M.A.A. TRINE NEBLE ApS registreret som ejer (5 %)
  • FLEMMING NAUNTOFTE, VIBORG ApS er ikke længere registreret som ejer
  • Selskabskapital ændret fra 2.700.000 DKK til 2.850.000 DKK
20158 ændringerkapital 1 · ledelse 7
  • Selskabskapital ændret fra 2.433.025 DKK til 2.700.000 DKK
  • Lars Perch Nielsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Marcelle Barbara Meier fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Henning Pedersen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Zoran Juresa fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Jan Krogh fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flemming Nauntofte fratrådt som bestyrelsesmedlem
20147 ændringerledelse 2 · ejerskab 5
  • Marcelle Barbara Meier tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Sine Juul Praastrup tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Krogh Group, Aalborg ApS registreret som ejer (10 %)
  • REVENTLOW-MOURIER HOLDING ApS registreret som ejer (10 %)
  • FLEMMING NAUNTOFTE, VIBORG ApS registreret som ejer (10 %)
  • THOMAS PEDERSEN, VIBORG ApS registreret som ejer (10 %)
  • A 1 TEGNESTUEN ApS registreret som ejer (10 %)
20124 ændringerledelse 3 · fusion 1
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Harry Christopher Riekehr tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Henning Pedersen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Fusion registreret i CVR
20103 ændringerfusion 1 · ledelse 2
  • Fusion registreret i CVR
  • Zoran Juresa tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Peter Würtzen Kjelgaard fratrådt som bestyrelsesmedlem
20095 ændringerledelse 4 · kapital 1
  • Claus Christensen tiltrådt som næstformand
  • Selskabskapital ændret fra 2.000.000 DKK til 2.433.025 DKK
  • Jan Krogh tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Reventlow-Mourier fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Torben Grøndal Skjødt fratrådt som bestyrelsesmedlem
20065 ændringerledelse 5
  • Mogens Brandt Poulsen fratrådt som bestyrelsesmedlem
  • Michael Reventlow-Mourier tiltrådt som adm. direktør
  • Michael Reventlow-Mourier tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flemming Nauntofte fratrådt som direktør
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen fratrådt som direktør
20041 ændringledelse 1
  • Lars-Ole Eifler fratrådt som bestyrelsesmedlem
200213 ændringeradresse 1 · navn 2 · branche 1 · ledelse 8 · stiftet 1
  • Flyttet til Sparregade 2A, 8800 Viborg
  • Navn ændret fra KPF ARKITEKTERNE A/S til KPF ARKITEKTER A/S
  • Branche ændret til Arkitektvirksomhed (742040)
  • Navn ændret fra KPF ARKITEKTERNE A/S UNDER STIFTELSE til KPF ARKITEKTERNE A/S
  • Lars Roholt tiltrådt som bestyrelsesformand
  • Mogens Brandt Poulsen tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Torben Grøndal Skjødt tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Flemming Nauntofte tiltrådt som direktør
  • Flemming Nauntofte tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Lars-Ole Eifler tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Thomas Nygaard Bech Pedersen tiltrådt som direktør
  • Peter Würtzen Kjelgaard tiltrådt som bestyrelsesmedlem
  • Registreret som KPF ARKITEKTERNE A/S UNDER STIFTELSE

Relaterede selskaber

Samme personer i ledelsen

Største i branchen

Se alle →

Kilde og opdatering

Oplysningerne stammer fra Det Centrale Virksomhedsregister (Erhvervsstyrelsen) og fra årsrapporter indberettet til Erhvervsstyrelsen. Senest synkroniseret 23.10.2026.

Se i CVRRet oplysninger